Nabízím Vám své zkušenosti

Mgr. Viktor Polák

Mgr. Viktor Polák
  • Během své dvanáctileté práce v oblasti paliativní péče jsem získal z pohledu různých profesí (jako ošetřovatel, zdravotní bratr a psycholog) bohaté zkušenosti při práci s jednotlivci i rodinami, které se ocitly v tíživé životní situaci (jakým je vážné onemocnění člena rodiny, umírání a zármutek).
  • Dva roky jsem pracoval jako dětský psycholog v pedagogicko-psychologické poradně v Náchodě.
  • V současnosti pracuji jako psycholog na psychiatrickém oddělení v Novém Městě nad Metují, kde se věnuji zejména psychoterapii a psychodiagnostice. Pacienty provázím relaxací, věnuji se také metakognitivnímu tréninku u pacientů s psychózou.
  • Vedle toho spolupracuji s ambulancí klinické psychologie v Rychnově nad Kněžnou, kde se věnuji psychoterapii a psychodiagnostice.
  • V rámci týmové práce v Domácím Hospici Anežky České v Červeném Kostelci podporuji rodiny pečující o terminálně nemocné pacienty. Věnuji se také lektorské činnosti v oblasti paliativní péče.

Absolvoval jsem sebezkušenostní výcviky a kurzy zaměřené na individuální i skupinovou psychoterapii, výchovné poradenství a práci s rodičovskými skupinami. Nyní jsem frekventantem psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii, pracuji pod pravidelnou supervizí psychoterapeuta Mgr. Jiřího Šmejkala.

Ve své práci vycházím z etického kodexu ČMPS.